Prodej

Sdílení (mail) dopisováním ✉

950.00 3,400.00 

Probereme konkrétní téma z vašeho života či opakující se pocit či situace. Navedu nás, jak je na ně možno dívat se z jiných úhlů pohledu a najdeme souvislost s vaší narušenou sebeúctu, jejíž nedostatek se vám připomíná.

To povede k odhalení nových souvislostí a přirozeném odbourání vaší staré, mnohdy ublížené, reakce k nějaké, která bude k vám (a nakonec i k druhým) více laskavější.

Není třeba být „spisovatel“, uvidíte, že po chvilce to půjde samo – jakmile překonáte prvotní zábrany, vaše duše se rozepíše.

Před zakoupením si prosím přečtěte info níže 🙂

DORUČENÍ: Předpokládané doručení 05. 03.–08. 03.
MĚNA: Pro částku v CZK / EUR, zadejte zemi v pokladně.

Katalogové číslo: - Kategorie: Štítek:

Nejvíce z dopisování vytěžíte, když si jej pořídíte jako doplněk k mému 3měsíčnímu online kurzu Vnitřní manipulátoři a inspirátoři nebo k vaší už pokročilejší práci s profilem (Láska – Venušina, Prosperita – Perlová). Bez toho vám nemohu zaručit, že se dostaneme do té hloubky, která je potřebná k velkému zlepšení.  V takovém případě doporučuji variantu Loudavé úvahy, kde je kurz v ceně 😉

Jak dopisování probíhá a co od něj můžete čekat


pomáhá ke změnám či přežít náročné časy


JÁ. Dopisování z mé strany se skládá z malých a velkých odpovědí.

Velké odpovědi přinášejí hluboké zamyšlení, odhalují skryté souvislosti či archetypy/vlivy působící ve vašem dramatu. Vysvětlím to tak, abyste těm interakcím rozuměli. Sama jsem zažila zkušeností na několik životů, proto pro vaše lepší pochopení můžu spoustu věcí ukázat na své zkušenosti s daným tématem a tím ukázat nejen možnosti, ale i naději vývoje + dávám vám podněty a doplňující otázky, které když si zodpovíte, pomohou vám lépe proniknout do „jádra pudla“ vaší situace. Mohu i upozornit, jestliže daný problém může souviset s narušeným vztahem k sobě sama atd.

Malé odpovědi jsou jako ťuknutí – tu ťuknu, tu potvrdím, tu poodkryju – jsou kratší, spíše jen stručně usměrňuji či rozšiřuji vaše vlastní úvahy, případně jsou to emaily s dalším zadáním (jak podpořit změnu nějakou akcí ve svém životě, práci, vztahu | v případě že pracujete s Genovými klíči – jak můžete nahlížet v kontemplaci určitý klíč ve svém profilu vzhledem k probíranému tématu)

Odstupy – někdy schválně nechám mezeru mezi odpověďmi, abych měla čas na úvahy a abyste vy mohli téma odžívat a zamotaný příběh odmotávat postupně jako klubko.

Extra dávka námětů u loudavé varianty, tj. s kurzem Vnitřní manipulátoři (stíny) a inspirátoři (dary) – pokud chcete z naší komunikace vytěžit pro sebe maximum. Kurz vám tak v mezičase našeho psaní v průběhu tří měsíců pravidelně na vaše témata dá konkrétní náměty a cvičení (2 ebooky, 10 emailů, 10 sms) – celé to budete mít více průběžné a propojené a budete zlepšovat kvalitu vašeho života.

VY. Vy my můžete pochopitelně psát tak často, jak to cítíte a potřebujete. Klidně méně, klidně více. Psaním si i urovnáte myšlenky. Vše si pročtu a budu o tom v následujících dnech uvažovat, dokud má intuice „nevyplivne“ požadované souvislosti, které vám budou prospěšné.

 

Jakou si vybrat variantu


délka dopisování záleží na hloubce, kam chcete dojít


Týden úvah se hodí pro aktuální situace, jejichž poselství vám zatím uniká a v nichž se nemůžete pohnout (například změna zaměstnání, nároky příbuzných atp.). Je to taková „první pomoc“, kdy myšlenky a emoce víří a nemáte se čeho chytit. Počítejte však i s tím, že se ukáže, že dané téma je provázané s nějakým vaším celoživotním dilema, proto prosím u této „startovací“ varianty neočekávejte vyřešení, spíše částečné uklidnění, ale zároveň objevení řady nových otázek 😉

A budete-li chtít těmto souvislostem lépe porozumět, je možné pokračovat čtvrt rokem úvah.

Měsíc úvah se hodí pro dlouhodobější záležitosti a celoživotní témata, do jejichž podstaty chcete proniknout – téma vztahů, prosperity, sebehodnoty, sebeprosazení, osobního stylu atd.

Můžete být v období, kdy věci nedávají smysl a život po vás chce posun na novou úroveň uvažování, a tak čelíte spoustě tlakům, jimž nerozumíte a nejsou vám pohodlné.

Označení „týden“ a „měsíc“ jsou časy spíše orientační – budeme spíše respektovat vhodné načasování – i podle toho, jak se váš život odvíjí a dává vám nové podněty k úvahám. Můžeme být „hotoví“ po týdnu nebo nechávat věci zrát a být v kontaktu čtvrt roku.

 

Výhody dopisování oproti online volání je „loudání“ (prostor pozorovat probírané téma v životě), možnost se vypsat „na papír“ (určitá anonymita), vracet se k emailům, rozjímání o samotě. Zatímco výhody konzultace online voláním jsou bezprostřednost, aktivnost a interaktivita v dialogu, pokrytí mnoha témat, pocit blízkosti a spojení.

Psaní odbourává zábrany a může být ideální sebe-terapií


pomáhá ke změnám či přežít náročné časy


Během života jsem si často vyměňovala dopisy a emaily s různými lidmi. Bylo to jako terapie – nejednou mi to pomohlo přežít náročné časy. Nikdy jsem své „terapeuty“ neviděla, a přesto jsem jim svěřila věci, které jsem se i sama před sebou bála přiznat. Od té doby vím, jakou to má sílu.

[su_list icon=“icon: envelope-o“ icon_color=“#994971″]

 • Vypsáním se uvolní tlak a stres, který vznikl ze snahy potlačit (nebo nesdílet s nikým dalším) svou realitu.
 • Elektronická komunikace tím, že používá jen prsty a nepoužívá hlas, může pomoci proniknout za emoce
 • Psaní odbourává zábrany a odhaluje nečekané souvislosti (aha momenty).
 • V textu můžeme zachytit souvislosti mezi zdánlivě nesouvisejícími situacemi ve vašem životě.
 • Najít si čas na psaní znamená zpomalit a věnovat tématu opravdu pozornost.
 • Používáte zprávy k vyjádření sebe sama – což může být nezvykle léčivé, pokud v životě k tomu nemáte prostor

[/su_list]

Konečně přesun od cyklení k rozuzlení


Změna úvah o tématech nakonec vždy vede ke změně reakcí na ně


„Způsob, jakým vy reagujete na nepřívětivost toho druhého, vám ukazuje vaši vlastní úroveň sebelásky“

— Richard Rudd, Venušina sekvence

Ve vztazích se ocitáme často v patových situacích. Ke změně postačí však jen jeden. Pomohu vám vrátit vaší projekci zpátky k vám a pochopit, proč se věci dějí, jak se dějí. Většinou mám zkušenost, že lidé mají radostnou či úlevnou emoci.

Ale může to pro vás být velmi i nepříjemné. Může se vám dokonce zdát, že jsem na straně druhého, jen ne vaší – k takovému případu dojde, jestliže budete popírat svou roli a příspěvek v konfliktu, pak vašemu extrému „hraji“ protipól a vedu vás k uvědomění vašeho celoživotního pocitu křivdy, abyste jej mohli prodýchat a pustit. Může se i stát, že svou projekci převedete na mne – formou vzteku, nespokojenosti, manipulace, ale i snahy se mi „zalíbit“, abych byla „na vaší straně“ – to vše vítáme, protože nám to může mnohé poodkrýt a tím přinést pochopení a následně i přijetím zahájit proces uzdravování.

Díky těmto náhledům zvládnete ve staré situaci zareagovat novým vzorcem reakce, kterému se postupně začnete učit, budete jej ukotvovat, dokud vám nebude přirozený (a kterému budete důvěřovat, bude vás vyjadřovat a bude pro vás v daném stádiu vědomí realizovatelný – nebude to tedy nějaká vznešený nedosažitelný ideál, tím je sama láska, moudrost a pravda, které tvoří kompas naší práce na sobě).

Papír (i ten elektronický) je trpělivější než lidé


Reaguje na naše přání být vyslyšeni a pochopeni


Mnoho situací, které člověk při transcendenci svých stínů v dar (manipulátorů v inspirátory) prožívá, nemůže být pochopeno člověkem, který si stejným procesem neprošel. Dokonce se může stát, že při sdílení svých prožitků, úvah a procesů, se setkáme s nepochopením a soudy, odmítnutím či opuštěním či častým ponižováním.

Můžeme tady donekonečna mluvit o tom, že je to odraz vašeho vlastního nepřijetí těchto prožitků, úvah a procesů. A ano, pravda to je! Ale sama jsem prožila, že někdy právě pochopení, laskavost, ale i pevné hranice – které vás nenechají se litovat nebo vinit druhé – hranice, jež vám poskytne někdo druhý, kdo si stejnými procesy prošel – to vše přináší útěchu naší zraněné duši a pocit prvním paprsků přicházejícího úsvitu.

Náš cíl je, abyste se cítili sebejistě, i když vše kolem na vaši sebedůvěru útočí a chce ji ponížit.


 

Co na dopisování říkají ostatní?

Děkuju za podporu a témata k zamyšlení. Ty to fakt píšeš mně na míru! Těšila jsem se, až si najdu chvilku a budu Ti moct zase napsat. Zvláštní, jak člověk má v sobě určité pocity a myšlenky, o kterých nemluví, a pak se vypíše člověku, kterého nezná.  Vlastně nemám nikoho, komu bych tyto pocity sdělovala. Tak nějak jsi mi přišla vhod 😉 Právě jsem zasedla k prvnímu úkolu z mailu. A došla jsem k něčemu, co by mě ani ve snu nenapadlo! Nadchlo mě to….už jen to propojení mě uklidnilo.


Děkuji za email. Je pěkně hutný. Kdybych já něco tak obsažného vytvořil, tak to je celodenní práce 🙂 Takto bych se na to podívat nedokázal. Puntíčkář jsem, to je přesná trefa 🙂 Musím přiznat, že psaní odpovědí na Tvé otázky, mi pomáhá.


Jana mi moc pomohla. Oslovila mě svoji otevřeností a úžasnou didaktickou češtinou, kterou umí vše tak rozepsat, že když to pak člověk opakovaně čte, vyplyne, co mu tam u sebe schází nebo přebývá. Děkuji Michal


Ďakujem krásne za každé slovíčko. Je v tom toľko podnetov, akoby som čítala knihu. Začali mi naskakovť predtým nevidené veci, zrazu začínam ináč hodnotiť situáciu. Uvedomujem si, že už necítim takú bezmocnosť a hnev ako doteraz. Ďakujem veľmi pekne, Jani, je to pre mňa zásadný list, všetko čo píšeš. Tvoja analýza je tak  pochopiteľná. Som v každej fáze vďačná, za tému, ktorú si pripravila, už teraz mám podnetov na mesiace aj roky:)


5 recenzí Sdílení (mail) dopisováním ✉

 1. Michal Nedorost

  Jana mi moc pomohla. Oslovila mě svoji oteveřností a úžasnou didaktickou češtinou, kterou umí vše tak rozepsat, že když to pak člověk opakovaně čte, vyplyne, co mu tam u sebe schází nebo přebývá. Děkuji Michal

 2. Kristýna Novotná

  Děkuju za podporu a témata k zamyšlení. Ty to fakt píšeš mně na míru! Těšila jsem se, až si najdu chvilku a budu Ti moct zase napsat. Zvláštní, jak člověk má v sobě určité pocity a myšlenky, o kterých nemluví, a pak se vypíše člověku, kterého nezná. Vlastně nemám nikoho, komu bych tyto pocity sdělovala. Tak nějak jsi mi přišla vhod ; ) Právě jsem zasedla k prvnímu úkolu z mailu. A došla jsem k něčemu, co by mě ani ve snu nenapadlo! Nadchlo mě to….už jen to propojení mě uklidnilo.

 3. Jiří Nepraš

  Děkuji za email. Je pěkně hutný. Kdybych já něco tak obsažného vytvořil, tak to je celodenní práce : ) Takto bych se na to podívat nedokázal. Puntíčkář jsem, to je přesná trefa : ) Musím přiznat, že psaní odpovědí na Tvé otázky, mi pomáhá.

 4. Kristína Ruislová

  Ďakujem krásne za každé slovíčko. Je v tom toľko podnetov, akoby som čítala knihu. Začali mi naskakovť predtým nevidené veci, zrazu začínam ináč hodnotiť situáciu. Uvedomujem si, že už necítim takú bezmocnosť a hnev ako doteraz. Ďakujem veľmi pekne, Jani, je to pre mňa zásadný list, všetko čo píšeš. Tvoja analýza je tak pochopiteľná. Som v každej fáze vďačná, za tému, ktorú si pripravila, už teraz mám podnetov na mesiace aj roky:)

 5. Michal Nedorost

  Ahoj, já to opíšu znovu, protože jsem si koupil další konzultace a mně tohle pomáhá nejvíc.

  „Jana mi moc pomohla. Oslovila mě svoji oteveřností a úžasnou didaktickou češtinou, kterou umí vše tak rozepsat, že když to pak člověk opakovaně čte, vyplyne, co mu tam u sebe schází nebo přebývá. Děkuji Michal“

  Takže jo , to co je přežité odevzdávat a to co je nové sít. Protože mi to přijde jako základ osobního rozvoje, nějaký kurz, kde by se přímo tyto techniky prohlubovaly bych bral. Pro to odevzdání používám cvičení jogy a tanec a že to bolí a že to mám nechat vytéct a neintervenovat do toho. Pro setí jsou nejlepší dveře lednice. 🙂 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
 • Your cart is empty.
Přejít nahoru