Jak před Vánoci posílit svůj zdroj, aby byl silnější než stres?

Samozřejmě tohle by mohl být nekonečný článek, protože těch cest je bambilion. Ale já mám jeden zajímavý úhel pohledu. Vždy když přijedu po dvou třech měsících z Čech domů do Dánska, POKAŽDÉ mě šokuje, do jak jiné kvality reality se vracím.
 
Na první pohled stejné globální i osobní události, obdobné krize, ale pocitově jiný svět. A to mi přináší vhledy na to, jak prožíváme stres u nás doma v české kotlině a jaký zbytečný chaos si v životě i společnosti na základě toho vytváříme.
 
Jak reagujeme, když nastanou nečekanosti? Když je někdo vedle nás rozladěný
 
Tipy užijete vždy, ale teď ke konci roku, kdy je stres kolektivně vyšroubovaný na max, je oceníte.
 
(článek obsahuje odkazy na knihu Genové klíče, která mu přináší nové rozměry a doporučenou četbu, ale můžete si ho plně užít i bez toho).
 
 

Vnímáte důvěru v život jako ohrožení?


 

 

Ano, tak nás to naučili. „Nebuď naivní, o vše se musíš prát.“ A takovou realitu si nakonec vytváříme tím, že se díváme jen tím směrem. Život v Dánsku mi ukázal, že to jde i jinak.

 
Pocit uvolnění, a to i pod tlakem okolí či událostí, vychází z vědomí, že když povolím kontrolu, věci se nakonec poskládají, jak maj – a ano, byť se jedná o nekomfortní období, které musím „přežít“ a prožít podobně jako nezbytnou májovou bouřku, na základě toho vyrostu a otevře mě to možnostem, po kterém v nitru toužím.
 
V podstatě jde o to, jestli život považuju za přátelskou substanci, nebo svého protivníka.
 
Tip: Až budete příště pod tlakem, vnímejte, nakolik procent životu a sobě sama věříte, že jste na správné cestě.
 

Život nejde vždy podle plánu, a přesto je to dle nejlepšího designu.

 
 

Dar Inovace (GK 3) – reakce na nečekanosti


 

Chceme mít život pod kontrolou, abychom věděli, jak na něj reagovat, jak se rozhodovat, jak se chránit před možnou bolestí a ztrátami. A když nás v plánu zastaví, příležitosti nevyužíváme.
 
Moje loňské nežádoucí zastavení vtipně způsobilo, že po letech jsem si užila kouzlo adventu, sama se sebou, rozbalovala si adventní kalendář, vstřebávala dění posledních týdnů, rozjímala.
 
Ovšem s mými dnešními tipy nadcházející sváteční dobu dáte s vnitřní stabilitou, klidně i bez nutnosti vnějších šoků (ostatně šok je reakce bez síly inovace).
 
Než se ukážou podstatné důvody, proč se tak stalo, nebo než se vyjeví cesta, kudy dál, v mezičase jako odpověď na změny užiju dar Inovace (GK 3). Nádherně přepisuje gen sobectví.
 
Nutí nás jiným způsobem myslet na sebe a hlavně myslet za sebe.
 
V Genových klíčích čtem, že k inovativnímu přístupu musíme umět vidět za kolektivní světonázor. Podle mě to znamená vymanit se z toho, jak věci řeším běžně, jak je řeší lidi kolem mě, a podívat se na to úplně, ale úplně čerstvě.
 
Často píšu, jak je náročné vyjet z drážek stereotypů, těch kolektivních, i těch osobních.
 
 

Otevřít mysl možnostem, které pro ni byly dosud neviditelné, je alchymie.

 
 
Tip: Až přijde problém, nekomfortní situace nebo člověk v nenáladě, pátrejte po vzoru – kde někdo v obdobné situaci zareagoval s grácií? Neznáte-li, může to být postava z knihy nebo filmu.

 


Dobíjí, nebo dobíjí vás lidé kolem? (GK 52)


 

Někdy být sám je tou nejlepší cestou, jak se vrátit do harmonie. Ovšem čeká nás období, kdy nás i lidská pospolitost může také dobít (naplnit). Ale i dobít (vyčerpat). Volba je vlastně na nás.
 
Nicméně ne vše můžeme ovlivnit. Možná si všímáte, že někdy být obklopen lidmi a zůstat imunní vůči stresu (GK 52) a s-těžování (GK 55) je náročnější? To proto, že před stínovou vibrací není úniku. Téměř.
 
 

Stín světa a lidí penetruje své okolí jako chvění, které cítíme na úrovni buněk.

 
 
 
Proto je nám v některých místech a s některými lidmi prostě nekomfortně.
 
Pokud náš zdroj není dostatečně silný, aby je automaticky převibroval do pohody. Máte tak možnost nereagovat na Znepokojení (GK 57) svými stíny, ale rozhodnout se být jednoduše silnější rezonanční zdroj (pokud vám samozřejmě za to úsilí daná situace stojí).
 

 


Jak posílit?


 

Často zmiňuju krásu vnímavého zastavení. Každý máme své způsoby. Chvíle s čajem, ranní rituál, denní lelkování, psaní deníku, aranžování, nebo i jen vyčerpané zastavení na konci dne.
 
Jestli si tyto chvíle nedopřáváme, snadno nás strhne neinovativní proud rutiny i stresu okolí.
 
Zvláště v tak citlivém období jako před adventem. Nedostatek slunce, brzký končící rok, s ním nesplněné představy, do toho tlak na zvyky, tlak na změnu… a nároky vztahů. To vše v nás může utvářet kotel emocí a hektičnost, či naopak paralyzující úzkost a nerozhodnost.
 
Jsme náchylnější podléhat vnitřnímu napětí. A to jsou stavy, které nám nejenže brání reagovat na popudy života se svěžestí a moudrostí a rozvahou, ale zabraňují prožívat i hlubší emoce jako pokoj, vděčnost, radost a sounáležitost.

Stres nám fyziologicky brání prožívat hlubší emoce a kouzlo života i adventu.

 
 
Dánové jsou v tomhle zastavování božští.
 
Jdete po pěší zóně, kde žádná auta nejezdí – a najednou je tam semafor. A lidé stojí na červenou. Nic nejede. Všichni jsou v klidu. Naskočí zelená – a jdou. Pro Čechy s rebelskou náturou je tohle nepochopitelné. Pravidla, která nemají smysl. Jenže – když se na to podíváme jinak –
 
 

Zastavit se je vyloženě luxus, jen tak, během dne, dobrovolně, na chvilku.

 
 
Samozřejmě spánek je zastavení nejvyšší formy – není-li tělo v pohodě, nejsme vůči stresu neprůstřelní. Na podporu těla, aby i psychika zvládala výmoly života, mrkněte v článku
 
Pro mě osobně, jako majitelku nakladatelství a papírnictví mj. i se zápisníky, jsou kromě Genových klíčů a práce s genetickým profilem zdrojem sebedůvěry a tím individuálního pohledu na řešení mých situací pochopitelně zápisky.
 
Tip: Sedněte si na chvíli v klidu, utřiďte si myšlenky, kde jste a kam chcete, aby se události odvíjely a co je ve vašich skutečných možnostech ovlivnit.
 

Věřím, že dnešní tip vám přinese do života touhu a odvahu inovovat své životní strategie a reakce na nečekanosti.

Dál přikládám, jak zápisky a četbou inovaci ve svém životě podpoříte a zpacifikujete stresy.

 

Darujte (si) oceán klidu a lehkosti


Někdy, když lidé kolem nás šílí nebo se náš život obrací vzhůru nohama, dosáhnout lehkosti našeho bytí se může zdát paraxoxně těžké.

Co máme v nabídce za úžasné praktičnosti, jimiž svůj klid a životní lehkost můžete podpořit?

(pro majitele GK)

Rozvíjejte vhledy s genovými sešity

Naše genové zápisníky jsou způsobem, jak se v chvátavě době cíleně zastavovat
  • dočerpávat síly a umění zůstat přítomní
  • vracet se k vhledům a navazovat na ně
  • získávat tak do života větší efekt

>> Kouzlo genových klíčů pro práci se všemi klíči.

>> Rozkvět genových klíčů pro práci s klíči profilu.

(pro ženy)

Umění klidu se zapisovací knihou Lehkost bytí

Dárek klidu pro ženy, maminky, dcery, sestry, spřízněné duše. Praktickým způsobem seznamuje se 7 kouzly, jež vedou k uzemněné lehkosti.
 
Kombinuje poznatky z psychiatrie i spirituality (jaká to božská kombinace!) a je to i zápisník a 7 karet k tomu.
 
Letos v nabídce i s relaxačním kalendářem 2024!
 
>> Jen kniha Lehkost bytí
 
 
>> samostatně relax kalendář 2024

(pro všechny)

K prosperitě a smyslu pomocí umění kontemplace 

Krásným dárkem pro sebe a blízké, jak říkám já „praktickým dárkem do pětistovky“, je dar umění kontemplace. Útlá knížečka, která doplňuje GK, ale vysvětluje umění rozjímavého způsobu života i těm, co genové klíče neznaj a znát ani neplánují.
 
Dar klidu a prosperity, nenáročné, a přesto účinné čtení.
 
Umění kontemplace je pro všechny, co touží trochu zvolnit a vstřebávat život plnými doušky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
  • Your cart is empty.
Přejít nahoru